+90 332 251 28 95

katlanır vinç

hurda kavrama

hiap vinç

derin kuyu pompa sökme vinci

traktör vinci

direk çakma vinci

cam kumbara vinci

MİKRON HİDROLİK MAKİNEDEN İL ÖZEL İDARESİNE KÖY TRAFİK YÖN LEVHALARINI BELİRLEYEN MODERN ARAÇ

Konya İl Özel İdaresi trafik atölyesi tarafından yapılan ve köylerin yönünü belirlemek amacıyla kullanılan işaret levhaları bundan böyle insan gücü yerine makine gücüyle yerleştirilecek.

Konya İl Özel İdaresi, vatandaşların trafikte daha güvenli bir sürüş yaşamaları için Konya köy yollarını, dünya standartlarında yön levhalarıyla donatıyor. Araç sürücülerine gidecekleri köyün istikametini bulmalarında oldukça kolaylık sağlayan yön levhaları, sürücülerin “Yönümüzü bulamıyoruz’’ şeklindeki şikâyetlerini de ortadan kaldırıyor.

Konya İl Özel İdaresi, vatandaşların trafikte daha güvenli bir sürüş keyfi yaşamaları için köy yollarında yapılan yol ve köprü genişletme, yenileme çalışmalarının yanı sıra, Konya’da köy yolları yön levhaları, dünya standartlarına uygun hale getiriliyor.

Daha önce köy yolları yön levhası yerleştirme çalışmalarını insan gücüyle yapıyorduk; şimdi ise aldığımız yeni araç ile makine gücüyle yön levhası yerleştirme çalışmalarımız artarak devam edecektir diyen Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Kaçmaz, “Sürücülerin gece ve gündüz rahatlıkla görebileceği şekilde reflektif malzemelerden yapılan yön levhaları, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün teknik şartnamesinde yer alan en üst özellikleri taşıyor. Ayrıca bu yeni levhalarımız Avrupa Birliği’nin öngördüğü dünya standartlarında levhalar. Bundan böyle vatandaşlarımızın yönümüzü bulamıyoruz şikayeti kalmayacaktır” dedi.

Mikron Hidrolik tarafından geliştirilen yön levhaları çakma makinası;  yön levhalarında kullanılan omega direklerini asfalt ve toprak zemine çakabilmektedir. Eski sistemde yaklaşık 5 kişilik insan gücü ile çakılabilen yön levhaları; yeni sisteme göre makine gücü ile daha çabuk ve pratik bir şekilde yerleştirilecektir.

Konya sanayisinin geliştirdiği ve ürettiği bu yeni buluş makinanın özellikle İl Özel İdareleri ve Belediyeler tarafından yoğun bir şekilde talep gördüğü belirtildi.